آموزش تعمیر پکیج

آموزش تعمیر پکیج

آموزشگاه تعمیرات جهان مهارت برگزار کننده دوره های صفر تا صد آموزش پکیج در 80 ساعت.

پکیج یا گرمایش از طریق دیواری یک دستگاه گرمایی است که برای گرم کردن آب استفاده می‌شود و به وسیله لوله‌هایی که در داخل دیوار نصب شده‌اند، آب گرم را به سیستم توزیع گرمایشی و سرمایشی تحویل می‌دهد. این گونه سیستم‌ها در چندین نوع مختلف موجود هستند، از جمله پکیج دیواری، پکیج ایستاده، پکیج بالای سر، پکیج تک کاربره و پکیج چند کاربره.

برای تعمیرات پکیج، ابتدا باید مشکلات رایج را شناسایی کرد. برخی از مشکلات رایج شامل عدم گرمایش و یا سرمایش، صدای بلند، نشتی آب، فشار آب پایین و یا بالا، و عدم کارکرد صحیح کنترل‌ها و سنسورها هستند.

برای برطرف کردن این مشکلات و آموزش تعمیرات پکیج میتوانید به  آموزشگاه جهان مهارت مراجعه کنید. تعمیرات این دستگاه‌ها بسته به نوع خرابی و نوع پکیج، ممکن است شامل تعویض قطعات، تمیز کردن فیلترها، تعویض سنسورها و یا تنظیم مجدد کنترل‌ها باشد.

زمان شروع یادگیری و آموزش تعمیر پکیج در وهله اول باید تشخیص ایراد های پکیج و سپس تعمیر و تعویض قطعات را یاد بگیرید.

یک تعمیر کار ماهر باید این توانایی را داشته باشد که بتواند تمام قطعات را به خوبی بشناسد. توانایی تعویض قطعات داشته باشد و تسلط کامل روی این کار داشته باشد.

از جمله نقص هایی که برای پکیج ها به وجود میاد عبارت است از گرم و سرد شدن اب در پکیج؛کار نکردن پمپ؛ روشن نشدن شعله پکیج؛ خراب شدن مخزن انبساط؛افت فشار پکیج دیواری و غیره… می باشد.

بازار کار و درامد

تعمیرات پکیج، به عنوان یکی از شغل‌های مهم و حیاتی در حوزه گرمایش و سرمایش، در آینده همچنان با توجه به رشد رو به رشد صنعت ساختمان و افزایش تعداد ساختمان‌های مسکونی و تجاری، به یک شغل پررونق و پردرآمد تبدیل خواهد شد.

با توجه به افزایش تعداد پکیج‌های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان‌ها، نیاز به تعمیرات و نگهداری این سیستم‌ها بیشتر خواهد شد. همچنین، با توجه به افزایش تکنولوژی در این صنعت، نیاز به تکنسین‌های مجرب و متخصص در زمینه تعمیرات پکیج‌ها احساس می‌شود.

بنابراین، آینده شغلی تعمیر پکیج، با توجه به رشد صنعت ساختمان و افزایش تعداد پکیج‌های گرمایشی و سرمایشی، بسیار روشن و پر امید است. این شغل، به دلیل نیاز روزافزون به تعمیرات و نگهداری پکیج‌ها، همچنان یکی از شغل‌های پر درآمد و پر رونق در صنعت ساختمان خواهد بود.

به علاوه، با توجه به افزایش روش‌های نوین در تعمیرات و نگهداری پکیج‌ها، مانند استفاده از روش‌های هوشمند و تکنولوژی‌های پیشرفته، این شغل بسیار جذاب و پر امکانات خواهد بود.

البته که درامد در این حرفه هم همانند حرفه های دیگربستگی به میزان توانایی و مهارت هر فرد دارد. هرچه دانش و مهارت بیشتری داشته باشید می توانید درامد بیشتری کسب کنید.

به همین دلیل انتخاب اموزشگاهی که برای فراگیری این حرفه انتخاب می کنید بسیار مهم می باشد زیرا حرفه ای است که یادگیری کارامد ان بسیار به روشی که تدریس می شود و تخصصی که اساتید دارند بستگی دارد.

به طور کلی، در آینده، شغل تعمیرات پکیج به دلیل رشد صنعت ساختمان و افزایش تعداد ساختمان‌های مسکونی و تجاری، همچنان یکی از شغل‌های پر درآمد و پر رونق در صنعت ساختمان خواهد بود. در عین حال، با توجه به رشد تکنولوژی و استفاده از روش‌های نوین در تعمیرات پکیج‌ها، این شغل به یکی از شغل‌های پر امکانات و جذاب در صنعت ساختمان تبدیل خواهد شد.

سرمایه لازم برای تعمیر پکیج

شغل تعمیرات پکیج از مشاغلی است که می توان ان را با سرمایه بسیار ناچیز شروع کرد. اما در کوتاه مدت به درامد های بسیار بالا رسید. این به گونه ای است که هزینه ای که برای اموزش و یادگیری تقبل می کنید انقدر در برابر اینده شما ناچیز است. که در دو تعمیر اولی که انجام می دهید جبران می شود. اگر طوری اموزش دیده باشید و در کارتان ماهر باشید که از طریق تبلیغات دهان به هان رشد کاری داشته باشید به درامد بسیار خوبی می توانید برسید. شاید باور این موضوع برایتان سخت باشد اما تعمیرکاران ماهر پکیج از ماهیانه 20 میلیون به بالا درامد دارند.

شروع کار در زمینه تعمیرات پکیج 3 مرحله اصلی دارد:

1. برای شروع و انجام هر کاری ابتدا به باید تخصص داشته باشید و اموزش دیده باشید. بدون تخصص و اموزش دیدن نمی توانید به ان موفقیت دلخواه خود برسید
زیرا افراد ماهر جلوتر هستند. هزینه گلس های تعمیر پکیج در اموزشگاه جهان مهارن انقدر ناچیز است که شما پس از ورود به بازار کار می توانید در تعمیر اول یا دوم
اون مبلغ را برای خود جبران کنید.

2. دومین کاری که باید انجام دهید این است که وسایل مورد نیاز را برای تعمیر پکیج تهیه کنید. برای خرید این ابزار ها نیاز به هزینه زیادی نیست. بسیاری از تعمیرات پکیج را می توان با انبر دست، پیچ گوشتی و از این ابزارات که در اکثر خونه ها هست انجام داد. البته برای تعمیرات پکیج پیشرفته نیاز به وسیله های پیشرفته نیز دارید.

3. مرحله اخر مکانی است که می خواهید در انجا کار کنید، که لازم نیست حتما مغازه ای برای انجام این کار داشته باشید. در بسیاری از شرکت های خدماتی به دنبال همچین کسانی هستند. با گرفتن نمایندگی یکی از برند های پکیج هم می توانید وارد بازار کار شوید.

مزایای یادگیری اموزش تعمیر پکیج

خوشبختانه این حرفه برای کسب و کار نیاز به سرمایه کلانی ندارد و تقریبا عامه مردم توانایی پرداخت هزینه دوره های اموزش تعمیر پکیج را دارند.
از دیگر مزایای این حرفه این هست که از فرصت های شغلی زیادی برخوردار می باشد برای مثال شما می توانید :

 • کاملا شخصی به کسب و کار و جذب مشتری بپردازید.
 • نمایندگی یکی از برند های پکیج دیواری را بگیرید.
 • اقدام به استخدام در شرکت های خدماتی کنید.
 • به صورت سیار در این حوزه فعالیت کنید.
دسترسی اسان به محل اموزشگاه

دسترسی اسان به محل اموزشگاه

شیوه اموزش کاربردی و علمی

شیوه اموزش کاربردی و علمی

پشتیبانی نا محدود

پشتیبانی نا محدود

اموزش ویژه برای بازار کار

اموزش ویژه برای بازار کار

ارائه مدرک معتبر

ارائه مدرک معتبر

بهره گیری از اساتید با تجربه

بهره گیری از اساتید با تجربه

دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری مناسب چه کسانی می باشد؟

کسانی که علاقه مند به کارهای فنی ، تعمیر قطعات تعویض و راه اندازی یک وسیله برقی هستند میتواند در دوره اموزش تعمیر پکیج ثبت نام کنند
همچنین کسانی که به حرفه های تاسیساتی علاقه مند می باشند و در زمینه فروش هم فعالیت میکنند نیز میتوانند این شغل را انتخاب کنند.
کسانی که دارای ذهنیت مکانیکی و فنی هستند این دوره برایشان عالی است . تعمیرکار باید به جزئیاتتوجه ذاشته باشد و از دانش ساختمانی برخوردار باشد تا بتوند از عهده این کار بربیاید.

نکات مهمی که هر تعمیرکار پکیجی باید در حین آموزش یاد بگیرد

نکته های مهمی که هر تعمیرکار پکیجی باید در حین آموزش یاد بگیرد تا در مواقعی که با این مشکلات مواجه می شود آن ها را به راحتی و در کمترین زمان ممکن حل کند به شرح زیر است:

 • تعمیر پکج دیواری در چه شراطی نیاز به تعمیر خواهد داشت؟ (دانستن نکاتی مثل طول عمر دستگاه، طول عمر قطعات و…)
 • زمان مناسب جهت تعمیر یا تعویض قطعات را بداند تا برای مشتری هزینه اضافی تحمیل نشود. (مثل سر و صدای پکیج، کم گرم بودن پکیج و…)
 • شناخت کاملی از قطعات پکیج (قطعات مکانیکی، سنسورها، برد و…)
 • بازرسی های دوره ای شامل چه قطعاتی می گردد؟
 • و…

ابزار های لازم برای تعمیرات پکیج

شما برای ورود به بازار کار تعمیرات پکیج باید ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر این وسیله را بشناسید و با نحوه کار هر یک از آنها آشنایی داشته باشید. همچنین آنها را در اختیار داشته باشید. ابزارها و تجهیزات تعمیرات پکیج بسیار می باشند، مولتی متر، دریل، انواع آچار، گیج فشار، انواع پیچ گوشتی، انبردست، انبر قفلی، فاز متر، گریس سیلیکات، چسب برق، نوار تفلون، انواع اورینگ، کابل تست برق برخی از مهم ترین ابزار و تجهیزاتی است که برای تعمیرات پکیج به آن نیاز دارید.

برای تعمیر پکیج، بسته به نوع مشکلاتی که در آن وجود دارد، ابزارهای مختلفی مورد نیاز است. در زیر به برخی از ابزارهای لازم برای تعمیر پکیج اشاره می‌شود:

 • دستگاه ابزارسنجی: این دستگاه برای اندازه‌گیری فشار، دما و سایر پارامترهای مرتبط با پکیج مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کلیدهای پرس: این کلیدها برای باز و بسته کردن اتصالات و شیرهای پکیج استفاده می‌شوند.
 • کیت رفع نشتی: اگر پکیج شما دارای نشتی باشد، یک کیت رفع نشتی می‌تواند مفید باشد. این کیت شامل موادی مانند چسب و آسیاب کننده‌های مختلف است.
 • کانکتورهای اتصال: برای اتصال لوله‌های پکیج می‌توان از کانکتورهای مختلفی استفاده کرد.
 • رزوه‌های سیم: برای اتصال سیم‌های برقی می‌توان از رزوه‌های سیم استفاده کرد.
 • کلید دیجیتالی: اگر پکیج شما دارای کلیدهای دیجیتالی است، باید از کلید دیجیتالی برای تنظیم وضعیت پکیج استفاده کنید.
 • دستگاه مولتی‌متر: این دستگاه برای اندازه‌گیری ولتاژ و جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • پایه نگهدارنده: این پایه برای نگه داری و حمایت از پکیج هنگام تعمیر و تعویض قطعات استفاده می‌شود.

از جمله مشکلاتی که یک تعمیرکار پکیج باید برای تعمیر پکیج اگاه باشد

علت های اصلی روشن نشدن پکیج

در صورتی که پکیج شما روشن نمی‌شود، چندین علت می‌تواند وجود داشته باشد. بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا پکیج به درستی نصب شده است و برقراری ارتباط با آن برقرار شده است یا خیر. در زیر چند علت اصلی برای عدم روشن شدن پکیج را ذکر می‌کنم:

 • چرایی نشتی در پکیج
 • خرابی مشعل در پکیچ دیواری
 • معنی ارورها مختلف روی پکیج
 • خرابی برد و قطعات مختلف آن
 • چرایی پایین بودن یا بالا بودن فشار
 • خرابی فن، خرابی ترموستات، ایراد در پمپ و …
 • گرمای کم رادیاتورها
 • روشن شدن انفجاری پکیج
 • رسوب گرفتن مبدل

دلایل دیگر:

 • مشکل در تغذیه برق: ممکن است که مشکل در تغذیه برق پکیج باشد. بررسی کنید که آیا شاخه برق به درستی وصل شده است و آیا قطعات الکترونیکی در پکیج به درستی کار می‌کنند یا خیر.
 • خطا در سیستم کنترل: ممکن است که خطا در سیستم کنترل پکیج باشد. در این صورت، باید سیستم کنترل پکیج را بررسی کنید و مشکل را برطرف کنید.
 • مشکل در سوخت رسانی: ممکن است که مشکل در سوخت رسانی به پکیج باشد. در این صورت، باید سیستم سوخت رسانی را بررسی کرده و مشکل را برطرف کنید.
 • مشکل در قطعات الکترونیکی: ممکن است که مشکل در قطعات الکترونیکی پکیج باشد. در این صورت، باید قطعات الکترونیکی را بررسی کنید و مشکل را برطرف کنید.
 • مشکل در تنظیمات پکیج: ممکن است که مشکل در تنظیمات پکیج باشد. در این صورت، باید تنظیمات پکیج را بررسی کرده و مشکل را برطرف کنید.

اساتید دوره پکیج

باتوجه به اهمیت کیفیت آموزش، آموزشگاه جهان مهارت با استفاده از گروه اساتید مجرب و کارآزموده سعی درارتقای کیفی دوره های برگزار شده دارد. اساتيد برتر جهت درس سرفصل ها علاوه بر دارا بودن پشتوانه علمي نیاز به تخصص در زمینه اجرايي و عملي تجربه كافي را دارا مي باشند. آموزشگاه جهان مهارت در شعبه های آموزشگاه تعمیرات پکیج در قم و آموزشگاه تعمیرات پکیج در اراک و اموزش پکیج در کرج  جهت برگزاری کلاس آموزش تعمیرات پکیج اقدام به استفاده از اساتید مجرب و کاردان نموده است. تمامی اساتید علاوه بر دارا بودن مدارک دانشگاهی دارای حداقل 10 سال سابقه در بازار کار تعمیر و نصب پکیج هستند و اغلب به عنوان افراد شناخته شده در این فن و اساتید حرفه ای محسوب می شوند.

فرصت های شغلی تعمیرات پکیج دیواری

به دلیل اینکه هنوز دست در این حرفه زیاد نیست بازار کار بسیار خوبی دارد، اگر مهارت کافی را داشته باشید می توانید درامد خوبی کسب کنید. همچنین فرصت های شغلی بسیار خوبی وجود دارد.

پس از گذراندن دوره های اموزشی می توانید:

 • فعالیت در شبکه های اینترنتی و مجازی. جذب مشتری از طریق انها
 • گرفتن نمایندگی های ایران رادیاتور، بوتان و برند های دیگر
 • کار در شرکت های تاسیسات و خدمات
 • همکاری با سایت های خدماتی
 • تعمیرات پکیج به صورت سیار

آیا در دوره تعمیر پکیج دیواری انواع پکیج مورد بررسی قرار می گیرد؟

 در در دوره تعمیرات پکیج دیواری تعمیر انواع پکیج ها تک مبدل و دو مبدل ، فن دار و بدون فن به طور کامل آموزش داده می شود و مراحل عیب یابی آن ها مورد بررسی قرار می گیرد

اموزشگاه جهان مهارت اموزشگاه جهان مهارت بهترین دوره اموزش تعمیر پکیج در کرج که دارای مجوز از سازمان اموزش فنی حرفه کشور می باشد. شما با آموزش تعمیر پکیج در اموزشگاه تاسیسات جهان و مهارت می توانید دارای مدرک بین المللی باشید. این مرکز دارای بیشترین کارآموز با رضایت کامل می باشد. که هم اکنون در سراسر ایران مشغول فعالیت می باشند. از لحاظ علمی تجربی و مهارتی که اساتید این اموزشگاه در تدریس این حرفه دارند به جرعت می توان گفت این اموزشگاه بهترین اموزشگاه برای یادگیری تعمیرات پکیج می باشد.